onboarding

Onboarding jest jednym z kluczowych procesów w każdej firmie. Polega na usystematyzowanym wdrożeniu nowego pracownika do firmy. To właśnie dzięki niemu przyjęta do firmy osoba będzie w stanie wykonywać swoją pracę w sposób efektywny, a co najważniejsze, nie zacznie szukać nowego pracodawcy tuż po podpisaniu umowy.

W trakcie procesu onboardingu nowy pracownik zapoznaje się  zarówno z aspektami związanymi ze swoim zakresem zadań, jak i z kulturą organizacyjną firmy. To właśnie idealny moment, aby przedstawić przybyłą do firmy osobę  współpracownikom, z którymi będzie miała okazję realizować swoje zadania. To również czas, aby pracownikdowiedział się o zwyczajach panujących w firmie i sposobie otrzymywania odpowiedzi na nurtujące go pytania czy wątpliwości.

Nad całym procesem czuwa bezpośredni przełożony, który zgodnie z założeniem, jest odpowiedzialny za jego perfekcyjny przebieg. W rezultacie, po zakończeniu procesu, posiada w swoim zespole zintegrowanego z pozostałymi członkami oraz firmą i w pełni efektywnego współpracownika.