Macie swoje postanowienia noworoczne? Robicie je? Planujecie? Wierzycie w symboliczny nowy początek związany z Nowym Rokiem? Coś w stylu: schudnę 10 kilo i będę extra laską albo rzucę palenie, albo wrócę do nauki angielskiego.

Jeśli robicie takie postanowienia, to na pewno spotkaliście się z tym, że dość szybko spada motywacja do realizacji tych planów i zamiast jeść warzywa na parze – rzucamy się na słodycze i fastfoody. Co zatem można zrobić, aby w nich wytrwać i aby uniknąć „słomianego zapału”? Bo przecież ludzie realizują swoje postanowienia noworoczne i ja też chcę! ??

✅ To, co najważniejsze – szczerze się zastanów, czy Twoje noworoczne postanowienie jest warte tych wszystkim wyrzeczeń i zmian ?, zastanów się, ile ten cel dla Ciebie znaczy. To Ci da siłę do działania albo zostawienia tego celu w spokoju ?. 
✅ Dokładnie zaplanuj swój cel – określ czas, do kiedy chcesz osiągnąć swój cel, określ, po czym poznasz, że cel został osiągnięty. Zrób sobie punkty kontrolne, czyli podziel cel na etapy. Co Ci to da? Będziesz miał krótsze okresy, np. „bez papieroska” i częściej będziesz można się nagradzać za np. 2 tygodnie bez palenia.
✅ Kieruj się samodyscypliną zamiast motywacją. Pracuj nad swoją konsekwencją codziennie i wyrabiaj w sobie nowe nawyki. Poczujesz się SUPER ?, kiedy osiągniesz pierwsze etapy na drodze do realizacji celu – gwarantujemy. Da Ci to także siłę do dalszej pracy!

Trzymamy kciuki✊za Was i za nas! ?

Jeśli macie ochotę, to podzielcie się z nami swoimi postanowieniami noworocznymi. Badania dowodzą, że jeśli mówi się o swoich celach na głos, to potem trudniej nam z nich zrezygnować ?.