Marzena Bogacka

Jest doświadczonym trenerem i coachem.  Od ponad 15 lat specjalizuje się w prowadzeniu procesów coachingowych oraz szkoleń z efektywności osobistej (komunikacja interpersonalna, asertywność, radzenie sobie ze stresem, zapobieganie wypaleniu zawodowemu, zarządzanie czasem, automotywacja). Uważa, że w zawód trenera i coacha wpisany jest stały rozwój, którego jest entuzjastką.  Nieustannie rozwija umiejętności trenerskie oraz poszerza swoją wiedzę. Jest m.in. absolwentką dwóch szkół trenerskich oraz studiów podyplomowych z zakresu coachingu i ZZL. Uczyła się m.in. u prekursorów treningów asertywności w Polsce Marii i Piotra Fijewskich. Dzięki szerokim kwalifikacjom stosuje podczas pracy urozmaicone techniki szkoleniowe, coachingowe i psychologiczne.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w pracy w edukacji jako pedagog i socjoterapeuta, współpracując z firmami szkoleniowym przy projektach rozwojowych oraz prowadząc własną działalność w obszarze szkoleń i coachingu. Ostatnio, w ramach kilkuletniej współpracy z instytutem badawczym, rozwija również umiejętności związane z prowadzeniem badań, prowadzi szkolenia twarde oraz współpracuje z instytucjami, które planują rozwój w obszarze szkoleń.

Spełnia się w pracy z ludźmi. Po przepracowaniu ok. pięciu tysięcy godzin z grupami i ok. dwóch tysięcy z klientami indywidualnymi uważa, że towarzyszenie innym w zmianie, rozwoju jest jej największą życiową przygodą i źródłem energii do dalszego działania.

Odpoczywa pisząc bloga, malując obrazy, ćwicząc jogę i jeżdżąc na rowerze.